Nie ma gry idealnej, ponieważ każdy gracz ma inny gust, to co dla jednego będzie świetne, dla innego może być przeciętna grą. Są jednak gry, które ogólnie można uznać za fajne, nie znaczy to, że podobały się one każdemu, bo to niemożliwe, ale w ogólnej opinii uchodzą za dobre i ciekawe gry. Takim przykładem są z pewnością opisywane na stronie Bonusy24 gry hazardowe. Wielu osobom nie spodoba się w nich element ryzyka, inne z kolei będą się cieszyły z możliwości wygranej. Oto kilka przykładów starszych gier, które można uznać za fajne i nawet teraz godne zagrania.

1. Contra III: The Alien Wars
Gra powstała w 1992 roku między innymi na konsole SNES. Była kolejną częścią świetniej gry Contra. Dynamiczna gra pełna akcji, zabijania przeciwników oraz z pułapką przy wyborze poziomu trudności, gdy gracz wybrał easy lub normal nie widział pełnego zakończenia ostatni boss nie przechodził finałowej transformacji, a zamiast zakończenia była informacja, aby zagrać na wyższym poziomie, a warto dodać, że gra na hard do łatwych nie należy. Gra starego typu kilka żyć, kilka continue i od nowa, nie ma zmiłuj nawet jeśli przegrana nastąpiła na ostatnim etapie. Obecnie to nie problem, bo na emulatorze można zapisać grę w dowolnym momencie i wczytywać w nieskończoność, aż się uda przejść.

2. Double Dragon
Pierwsza część gry powstała w 1987 roku potem doczekała się kilku kontynuacji. Jest to gra typu beatem’up. Sterujemy bohaterem i bijemy wszystko co do nas podejdzie. Oczywiście nie ma tu skomplikowanych systemów walki, ale kilka krótkich kombinacji ręka-noga można wykonać.

3. Unreal Tournament
Gra stworzona głównie pod tryb wieloosobowy, ale z botami również można spokojnie zagrać, tym bardziej, że w 1999 roku, czyli w roku w którym powstała gra internet nie był czymś powszechnym jak teraz. Boty nie zastąpią prawdziwego człowieka, ale akurat w tej grze miały bardzo dużo opcji i ustawień, dzięki czemu potrafiły stanowić wyzwanie. Gra ma do zaoferowanie wiele ciekawych trybów, np. popularne Capture the flag, ale też kilka innych, które wtedy były sporym urozmaiceniem, a i teraz nie maja się czego powstydzić. Gra to prawdziwy klasyk i do dziś po upływie tylu lat wciąż nie jest martwa dalej powstają mody i mapy do gry tworzone przez graczy i wciąż można znaleźć wielu chętnych do grania. Jest to też przykład gry, który pokazuje, że w grze najważniejsza jest rozrywka, a fabuła to jedynie dodatek, jeśli gra jest dobra, to fabuła nie musi być rozbudowana.

4. Warpath: Jurassic Park
Warpath: Jurassic Park nie jest grą wybitnie popularną mimo, że została wydana przez EA i jest na podstawie znanego filmu. Gra jest tak zwanym exclusive na konsolę PSX, powstała w 1999 roku i została wydana tylko na wspomnianą konsolę. W grze wybieramy jednego z dostępnych dinozaurów i walczymy z innymi dinozaurami w kilku różnych trybach. W arcade odblokowujemy inne dinozaury, a np. w survival bijemy rekord pokonanych przeciwników jest też fajny dodatek encyklopedii, gdzie można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy o odblokowanych dinozaurach, lecz nie wiem czy wszystko jest aktualne, bo od 1999 roku informacje na temat niektórych dinozaurów się zmieniły. Gra nie jest skomplikowana i nie ma rozbudowanego systemu walki, ciosy kończynami i ciosy specjalne, to w zasadzie wszystko, co można wykonać, lecz nie oznacza to, że gra jest nuda, a wręcz przeciwnie miło dla odmiany wcielić się w dinozaura i powalczyć z innymi dinozaurami.

5. Hexen
Gra powstała w 1995 roku i jest to sequel gry Heretic. W przeciwieństwie do Doom, czy Wolfenstein 3D, gra skupia się na aspekcie magicznym zamiast broni palnej – topory, różdżki, wzmocniona broń biała, zamiast granatów magiczne fiolki, a przeciwnicy to różnego rodzaju demony. Gra nieco mniej dynamiczna niż Doom, posiada kilka zagadek, lecz niestety nie ma w niej sekretów, co w tamtych czasach może nie było standardem, ale wiele FPS sekrety posiadało, co urozmaicało i przedłużało grę w końcu trzeba było „zbadać” każdy zakamarek. Gra doczekała się kontynuacji Hexen II, powstała również II część Heretic. Jak ktoś chce odpocząć od broni palnej w starszym tytule, to Hexen będzie dobrym wyborem.
5 wyżej wymienionych gier, to gry które pomimo swojego wieku można polecić nawet teraz, oczywiście jeśli ktoś nie ma uczulenia na gorszą grafikę, bo gry się zestarzały i to widać.

Gry online dla wszystkich