1. Taupo w Nowej Zelandii

Taupo, na Wyspie Północnej Nowej Zelandii, jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania skydivingu. I właśnie dlatego jest tam tak wiele możliwości skydive’u, pozwalających zobaczyć z góry kratery wulkanów, górskie szczyty i fantastyczne jeziora.

2. Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zupełnie innym doświadczeniem jest skok ze spadochronem nad obszarem Palm Jumeirah w Dubaju, czyli obszarem sztucznych. Lot jest bardzo atrakcyjny, ale skłaniający do refleksji nad światem, w którym żyjemy. Istnieje więcej powodów, żeby wybrać się do ZEA i Dubaju. Sprawdź: https://www.rezerwaty.pl/dlaczego-warto-wybrac-sie-do-emiratow-arabskich-na-wakacje/

3. Skok ze spadochronem nad Everest w Nepalu

Trzeba jednak stwierdzić, że wbrew temu, co może się wydawać, jest wiele innych droższych miejsc do skydivingu niż Dubaj. Niektóre są naprawdę niesamowite i nadają się tylko dla tych, którzy nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi i szukają najbardziej ekskluzywnych rzeczy. Tak naprawdę niewielu jest takich, którzy mogą sobie pozwolić na skok nad Everest.

4. Interlaken w Szwajcarii

Kolejnym obszarem uwielbianym przez skydiverów są Alpy, w samym sercu Europy. A spośród wielu skoków spadochronowych, które można wykonać w tym masywie górskim, jednym z najpiękniejszych jest ten, który przelatuje nad okolicą Interlaken w Szwajcarii i otaczającymi go lodowcami.

5. Wodospady Wiktorii w Zimbabwe i Zambii

Na poziomie ziemi, naturalny spektakl Wodospadów Wiktorii jest po prostu niezapomniany. Ale jeśli masz możliwość skoczyć na spadochronie nad biegiem rzeki Zambezi, to jest to widok, którego na pewno nigdy nie zapomnisz.

6. Wadi Rum w Jordanii – szczególne miejsce do uprawiania skydivingu

Zupełnie inny krajobraz oferują czerwone, pustynne tereny Wadi Rum w Jordanii. To kraina nadająca się tylko dla wielbłądów i samochodów terenowych. Jest to krajobraz o niezaprzeczalnie księżycowym wyglądzie, opisywany przez tych, którzy odważyli się skoczyć na spadochronie nad jego powierzchnią.

7. Wielka Rafa Koralowa w Australii

Zaczęliśmy tę listę od Antypodów. I tam kończymy, ale tym razem w Australii, proponując Wielką Rafę Koralową jako cel podróży. Jets to miejsce, które oferuje dwa doświadczenia na granicy ludzkich możliwości: latanie i nurkowanie. O co więcej mogą prosić najbardziej nieustraszone dusze?