Ustanowienie planu

Podczas gry w zespole ważne jest ustalenie planu ataku lub obrony. Posiadanie strategii lub planu gry zapewni większą szansę na sukces.

Dobra komunikacja

Jedną z najważniejszych taktyk jest komunikacja z kolegami z drużyny. Konieczne jest, abyście omówili swój plan działania w każdym z obszarów gry, aby być o krok przed drużyną przeciwną. Komunikacja jest niezbędna, aby zespół był skoordynowany, zwłaszcza podczas wykonywania manewrów ofensywnych.

Zachowajcie prostotę

Wdrażana strategia musi być bardzo łatwa do zrozumienia przez wszystkich członków zespołu. Zachowajcie prostotę i nie daj się rozproszyć przez indywidualności lub odejście od planu. Pamiętaj, że jeśli jeden członek zespołu nie zrozumiał dobrze taktyki, lub zdecyduje się ją pominąć, koledzy z drużyny będą zdezorientowani i może to spowodować, że przegracie grę. Nie bądź więc bohaterem, a jeśli chcesz nim być, to przynajmniej planuj z wyprzedzeniem. Nie wiesz jak wygląda gra w paintball’a? Sprawdź to tutaj: https://www.after.pl/czy-warto-udac-sie-na-paintball-ze-znajomymi

Nie marnuj piłek

Nie jest wskazane strzelanie piłek na lewo i prawo z zamiarem trafienia w członka drużyny przeciwnej. Oszczędzaj je dobrze na czas, kiedy masz szansę ustrzelić przeciwnika z dobrej pozycji i wydaje ci się, że możesz go wyeliminować.

Bądź o krok do przodu

Nieustannie obserwuj swoje otoczenie. Poruszając się po polu bitwy, powinieneś sporządzić mentalną mapę terenu i zanotować, gdzie znajduje się wróg, gdzie może się przemieścić, jaki może być następny ruch twój i twojej drużyny oraz gdzie będzie najlepszy punkt do obrony. Pozostawanie o krok przed przeciwnikiem jest kluczem do wygrywania gier paintballowych.

Graj mądrze

Poświęć chwilę na obserwację pola walki z nowej pozycji, ustal czy w zasięgu są jacyś przeciwnicy lub czy jest lepsza pozycja, do której możesz się dostać. Jeśli nie wycelujesz dobrze markerem, to raczej nie uda Ci się trafić piłką w przeciwnika. Strzelanie z biodra jest całkiem atrakcyjne w filmie, ale rzeczywistość jest inna. Spójrz wzdłuż górnej części lufy, aby mieć dobre wyobrażenie o tym, dokąd zmierza piłka.

Bądź świadomy wszystkiego i otwórz swój umysł

Nie koncentruj swojej uwagi na jednym punkcie. Jeśli wydaje Ci się, że przeciwnik może kryć się w konkretnym miejscu, bardzo wystawionym na widok drużyny przeciwnej, to możliwe, że jest tam strategicznie umieszczony, a kolega z drużyny może go kryć. Otwórz swój umysł i spójrz na wszystkie możliwe sytuacje.