Czy lubisz grać w bilard? Umieszczenie stołu bilardowego w domu to najlepszy sposób na cieszenie się tym hobby w każdej chwili. Możesz spędzać grając w bilard z przyjaciółmi i rodziną, ale także grać, kiedy tylko masz ochotę.

Stoły bilardowe wymagają dużo miejsca, ponieważ minimalne wymiary to około 182 centymetry długości i 100 centymetrów szerokości. Można zdecydować się na konstrukcje składane lub wielofunkcyjne, choć te drugie są droższe.

Gdzie umieścić stół bilardowy?

Czy masz w domu trochę dodatkowej przestrzeni, aby stworzyć pokój gier? Możesz mieć dużo zabawy tworząc swoją własną przestrzeń do gier. Jeśli przestrzeń jest wystarczająco duża, można dodać inne stoły do gry. Jeśli nie, wystarczy dodać wygodną sofę do pokoju, aby się zrelaksować i konsolę z telewizorem, gdzie można również grać w Twoje ulubione gry wideo. Dowiedz się więcej na temat tego, jak stworzyć pokój bilardowy: https://www.czarnabila.pl/2021/10/21/co-jest-potrzebne-aby-stworzyc-wlasny-pokoj-bilardowy/

Stoły bilardowe

Jeśli nigdy nie miałeś zamiaru kupić stołu bilardowego, będziesz zaskoczony różnorodnością, która istnieje na rynku. Od profesjonalnych stołów bilardowych o klasycznym stylu i ręcznym wykonaniu, po składane stoły bilardowe.

Jak dużo miejsca potrzeba na stół bilardowy? Jak już wspomnieliśmy, najmniejsze stoły mają wymiary około 182x96x78 centymetrów. Ponadto, dookoła stołu musi być trochę wolnego miejsca, tak aby gracze mogli swobodnie poruszać się dookoła stołu.

Jeśli wykonasz obliczenia matematyczne, dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz dużej przestrzeni o wymiarach około 3×2 metry, aby móc grać w miarę komfortowo. Ale nie potrzebujesz tej przestrzeni przez cały czas. Nie musisz nawet poświęcać przestrzeni wyłącznie na to hobby. Istnieją składane stoły i wielofunkcyjne stoły, które można również wykorzystać jako np. stół jadalny.
Cena będzie zależeć od rodzaju stołu, który chcesz zakupić. Od około 1000 złotych dostępne są stoły składane, idealne do amatorskiego zastosowania i dla dzieci. Jednak wyższej jakości stoły do bilarda rzadko można kupić poniżej 2000 złotych a stoły profesjonalne mogą osiągać cenę nawet 10 000 złotych.